BestGraf.pl - Kompleksowe Usługi Reklamowe

 
 
 
 
 
 
 

FAQ

 
1. Dlaczego warto zamówić u nas?
 • Mamy duże, 10-cio letnie doświadczenie w branży reklamowej.
 • Nasze projekty graficzne są zawsze świeże, oryginalne, profesjonalne i optymalnie przygotowane pod druk nie tylko w naszej ale i innych drukarniach. Zobacz galerię naszych prac tutaj.
 • Drukujemy wyłącznie na markowych maszynach: Roland i Heidelberg, stosując wyłącznie dobrej jakości papiery i inne media.
 • Bo reklamą zajmujemy się kompleksowo. Wykonamy dla Ciebie wszystko: - wizytówki, - ulotki, -katalog, okleimy witrynę Twojej firmy, -zamontujemy kaseton podświetlany przed posesją, -wykonamy prostą lub rozbudowaną stronę www ... a wszystko to w jednolitym designie. Dzięki temu nie musisz tych rzeczy zamawiać w różnych miejscach, często przepłacając za wielokrotne robienie projektu graficznego i pozbywając się jednolitości szaty graficznej. Zamawiając u nas wszystkie te rzeczy masz pewność, że wizerunek Twojej firmy będzie utrwalany w oczach jej potencjalnych klientów.
 • Nie pracujemy na szablonach. Masz pewność, że zamawiane u nas projekty graficzne są unikalne. Możemy zagwarantować, że Państwa projekty zamówione u nas, będą zawsze inne niż u konkurencji.
 • Dajemy dobre ceny ... i na pytanie o rabat nie odpowiadamy klientom, że RABAT to stolica MAROKA :)
 • Za darmo doradzamy, udzielamy informacji, wyceniamy.
 • Jest jeszcze wiele innych powodów dla których warto zlecić u nas ... przekonaj się, zadzwoń, napisz maila. Sam będziesz mógł do powyższej listy dopisać nie jedno zdanie :)
 
2. Mam swój projekt / Chcę wykonać projekt samemu.

Oczywiście wydrukujemy z Państwa projektu. Nie mniej jednak Państwa projekt musi być przygotowany zgodnie ze sztuką. Projekt musi spełniać następujące parametry:

 • Projekt musi być wykonany w systemie kolorów CMYK.
 • wszystkie czcionki muszą być zamienione na krzywe.
 • Format projektu musi być powiększony o spad 3mm z każdej strony.
 • Należy zachować odpowiednie marginesy.
 • Rozdzielczość minimum 300dpi dla druku offsetowego, oraz odpowiednio większe / mniejsze rozdzielczości w zależności od przeznaczenia.

CMYK - Cyan (błękitny), Magenta (różowy), Yellow (zółty), Key Color (czarny) - 4 podstawowe kolory w poligrafii. Mieszając te barwy uzyskujemy wszystkie pozostałe kolory.

Krzywe - zamienić czcionki na krzywe to znaczy przerobić wszystkie teksty w projekcie na formę nieedytowalną. Przkonwertowanie czcionek na krzywe zapobiega ewentualnemu uszkodzeniu tekstu, a tym samym całego projektu, które może mieć miejsce podczas konwersji pliku podczas druku lub zapisywaniu z jednego programu graficznego na inny.

Spad - tak mówimy o naddatku dodanego do szerokości i wysokości projektu, który należy uwzględnić podczas projektowania. Przykładowo format ulotki A6 ma rozmar 105x148mm, a projekt do tej ulotki należy wykonać w formie 111x154mm, a więc po 3mm więcej z każdej strony. Na spadzie nie powinny znaleźć się istotne elementy grafiki, takie jak logotypy, napisy, itd., gdyż naddatek ten zostanie po wydrukowaniu ulotki obcięty przez introligatora. Jak stosować marginesy i spady widać dokładnie na makietkach

Marginesy - Wszystkie istotne elementy grafiki należy odsunąć od lini cięcia ku środkowi o minimum 3-5mm. Nie zastosowanie się do tej wartości marginesu może spowodować, że introligator obcinając spad może przyciąć elementy grafiki znajdujące się na tej właśnie strefie bezpieczeństwa. Jak stosować marginesy i spady widać dokładnie na makietkach

Rozdzielczość - 300dpi (300 dot per inch) ... czyli 300 punktów na cal. Nie zastosowanie odpowiednio wysokiej rozdzielczości w projekcie spowoduje gorszy efekt w druku. Grafika oparta na bitmapach nie będzie wystarczająco/optymalnie ostra. I tak:

 • 300dpi - rozdzielczość wystarczająca dla druku ulotek, plakatów, folderów, wizytówek itd.
 • 70-150dpi - rozdzielczość wystarczająca dla druku wielkoformatowego - rollupy, banery, billboardy itd.
 • 30-70dpi - rozdzielczość wystarczająca dla nośników wielkoformatowych np reklamy na siatkach przykrywających rusztowania na budynkach i wszystkich innych reklamach na które patrzymy ze znacznej odległości.

Stosowanie większej rozdzielczości niż 300dpi jest nie potrzebne w standardowym druku offsetowym i cyfrowym, zwiększa tylko wagę (mb) plików, a w druku i tak nie ma większego znaczenia.

 
3. Chcę zamówić druk z własnego projektu.

Jeśli masz projekt wykonany zgodnie z powyższymi wytycznymi, wyślij go do nas. Zobaczymy czy na pewno jest poprawnie wykonany. Do maila dołącz zamówienie. Podaj dokładnie co chcesz zamówić, gdzie dostarczyć wykonane zlecenie. Podaj także swoje dane do fvat. Na podstawie danych do fvat wystawimy fakturę VAT PROFORMA, którą należy opłacić. Po zaksięgowaniu pieniążków lub przesłaniu przez Państwa dowody wpłaty przystępujemy do realizacji.

 
4. Chcę zamówić sam projekt, drukuję gdzie indziej.

Prześlij nam zdjęcia, logotypy, teksty, dane teleadresowe oraz całą zawartość merytoryczną zamawianego projektu. Napisz w mailu kilka zdań na temat wyglądu zamawianego projektu, czy ma być to projekt nowoczesny, klasyczny itd. Na podstawie przesłanych materiałów i informacji wykonujemy projekt. Przesyłamy go Państwu w wersji pomniejszonej do wglądu i czekamy na listę zmian lub akceptację. Po akceptacji wystawiamy FVAT proformę, a po jej opłaceniu odsyłamy Państwu plik w wersji do druku.

 
5. Jak uzyskać soczyste kolory gdy samemu wykonuję projekt?

Cyan (błękitny), Magenta (różowy), Yellow (zółty), Key Color (czarny) - 4 podstawowe kolory w poligrafii.

Warto pamiętać o prawidłowym mieszaniu barw CMYK w celu pozyskania żywych i soczystych kolorów. Jak to poprawnie zrobić? Jaki efekt można uzyskać, a jakich niepowołanych efektów się ustrzeżemy stosując się do tych zasad?. Aby umiejętnie projektować musimy zrozumieć jak "działa" CMYK. Przykładowo - mieszając kolor Magenta z kolorem Yellow pozyskamy odcienie kolorów: czerwony, pomarańczowy, malinowy. Jak to się dzieje obrazuje poniższa grafika:

Aby pozyskać czysty kolor bordowy nie ma sensu dodawać do niego cyanu ... a jedynie wystarczy kolor czerwony (C:0%, M:100%, Y:100%, k:0) przyciemnić składową K. Składnik Cyan w kolorze bordowym pobrudzi ten kolor. Zobacz grafikę niżej:

Wszystkie powyższe zasady to tylko przykład, który ma zastosowanie przy pozyskiwaniu wszystkich innych kolorów. Opanowanie umiejętnego mieszania barw z całą pewnością zaowocuje, ze Twoje projekty będą miały żywe i soczyste kolory.

 
6. Ile trwa realizacja zlecenia?
 • wykonanie projektu - termin ok 2-3 dni robocze
 • druk offsetowy (ulotki, plakaty, teczki, foldery, katalogi) - termin ok 3-5 dni robocze
 • druk wizytówek - termin od 3-9 dni robocze
 • druk wielkoformatowy (banery, naklejki na samochód, rollupy) - termin od 3-5 dni robocze
 • strony internetowe - od 3 dni roboczych

Wszelkie inne nietypowe realizacje i ich terminy określamy indywidualnie.

Terminy expres - powyższe terminy obowiązują w trybie standard. Możliwość przyśpieszenia realizacji zamówień do terminów ograniczonych jedynie aspektami technologicznymi ... za dodatkową opłatą.

 
7. Jak się rozliczamy?
 • Pojedyńcze zamówienia - druk - Wystawiamy fvat proformę. Po jej opłaceniu przystępujemy do realizacji druku. Fvat oryginał dostarczamy wraz zamówionym drukiem.
 • Pojedyńcze zamówienia - projekt - Wykonujemy projekt graficzny a po Państwa akceptacji wystawiamy fvat proformę. Po jej opłaceniu odsyłamy projekt w wersji do druku i fvat oryginał.
 • Pojedyńcze zamówienia - strona www - Wykonujemy www na swoim serwerze, pod swoją domeną - po Państwa akceptacji, wystawiamy fvat proformę, a po jej opłaceniu przenosimy pliki strony www z swojego serwera na Wasz.
 • Pojedyńcze zamówienia - inne - kwestie finansowe uzgadniamy indywidualnie, nie mniej jednak preferujemy przedpłaty.
 • Stała współpraca - wystawiamy fvat na odroczony termin płatności od 7-21 dni roboczych.
 
8. Chcę pozyskać projekt graficzny, który wykonywaliście, w formie edytowalnej.

Jeżeli zamawiasz projekt graficzny, to go otrzymujesz wyłącznie w formie nieedytowalnej, gotowej do druku. Nie ma możliwości abyśmy wydali projekt edytowalny. Zamawiając projekt będziesz poinformowany o tym aspekcie i będziesz musiał zaakceptowac ten fakt. Wydanie edytowalnych plików jest możliwe za dodatkową opłatą uzgadnianą indywidualnie ... o ile projekty te nie zawierają w sobie licencjonowanych elementów, takich jak np zdjęcia lub czcionki.

 
9. Czy zamawiając stronę www muszę zamówić dodatkowo serwer i domenę?

Jeżeli dysponują Państwo własnym serwerem i domeną, wówczas nic poza stroną www nie muszą Państwo dodatkowo zamawiać. Jeżeli nie mają jednak Państwo serwera i domeny, możemy Państwu za dodatkową opłatą udostępnić. Ceny w zależności od rodzaju serwera i domeny ustalane są indywidualnie.

 
 

Zapoznaj się z naszą ofertą cenową lub skorzystaj z formularza - serdecznie Zapraszamy!

Bestgraf Copyright 2013